STROJOVÁ lymfodrenáž

 

Čo je to STROJOVÁ lymfodrenáž?

 

 

Lymfodrenáž využíva súčasné lekárske poznatky o lymfatickom systéme a jeho dôležitosti pre zdravie organizmu. Správne fungovanie lymfatického systému je pre nás kľúčové, pretože práve vďaka nemu sa z ľudského tela odplavujú odpadové látky, soli, odumreté bunky, bielkoviny, tuky a toxíny. Nedostatkom pohybu a nesprávnym stravovaním však dochádza k spomaleniu lymfy a zanášaniu tela týmito škodlivými látkami. To má priamy vplyv na vznik celulitídy, zavodnenie organizmu, opuchy a pocit ťažkých nôh.

Mechanická, teda strojová lymfodrenáž, je bezpečná a účinná technológia, využívaná za účelom opätovného naštartovania lymfatického systému nie len v estetickej medicíne, ale aj ako súčasť rehabilitácie a fyzioterapie.

Lymfodrenážny prístroj funguje na princípe kompresie, teda tlaku. Pomocou postupujúcej tlakovej vlny stimuluje odvádzanie škodlivín z tela, obnovuje priechodnosť lymfy a aktivuje lymfatický systém. Opätovnou aktiváciou lymfatického systému sa všetky nahromadené škodliviny dostávajú späť do krvného obehu a následne sú prirodzeným spôsobom vylučované z tela. Vďaka tomu dochádza k odvodňovaniu organizmu, jeho detoxikácii a k miernému znižovaniu hmotnosti. Lymfodrenáž predstavuje neoceniteľného pomocníka v boji s celulitídou a opuchmi dolných končatín. Masáž sa taktiež využíva ako prevencia vzniku kŕčových žíl. Z hygienických dôvodov sa do lymfodrenážnych návlekov obliekajú jednorazové nohavice z netkanej textílie (možnosť zakúpiť priamo v našom štúdiu, ich použitie je na viacero sedení), resp. je možné si priniesť vlastné legíny INDIKACIE : *celulitída
*relaxácia, regenerácia
*detoxikácia
*odvodnenie
*zoštíhlenie
*zlepšenie stavu pokožky
*prevencia kŕčových žíl
*syndróm ťažkých nôh
Kontraindikácie
 akútne zápalové ochorenia, horúčkovité, infekčné stavy
 bezprostredne po jedle (hlavný chod)
 závažnejšie krvácavé stavy, hemofília, leukémia, venózne trombózy
 nedávna tromboflebitída alebo flebotrombóza, vonkajšie silné kŕčové žily
 celková telesná vyčerpanosť a stavy ohrozujúce život pacienta
 poranenia a zápalové ochorenia brušnej dutiny
 opitosť, stavy pod vplyvom omamných látok, akútne psychózy
 miestne a generalizované nádorové ochorenia
 miestne poranenia a ochorenia pokožky, kožné infekcie
 tehotenstvo, šestonedelie a menštruácia
 akútne tráviace ťažkosti, ochorenia žlčníka
 choroby obličiek a močového ústrojenstva
 hypotenzia, hypotyreóza, astma, bronchitída, srdcová insuficiencia
 vážne poruchy srdcového tlaku (vysoký, kolísavý), infarkt myokardu
 zápalové procesy v malej panve, nevyjasnené bolesti v oblasti brušnej dutiny

 

Lymfodrenážne prístroje PNEUVEN, ktoré používame máme od spoločnosťi AVIVA s.r.o., ktorá sa zaoberá kompletnou ponukou lymfodrenážnych prístrojov pre salóny a domácu terapiu. (www.lymfoterapia.sk)

 

 

Informácie +421 917 515 782